W dzisiejszych czasach korzystanie z usług psychologa nie ogranicza się jedynie do tradycyjnych wizyt w gabinecie. Ze specjalistami można spotkać się również przez internet. Psycholog online to szansa na odbycie konsultacji i sesji terapeutycznych bez wychodzenia z domu.

Czym jest pomoc psychologiczna online?

Coraz więcej osób zmaga się obecnie z różnego typu problemami. Strach, samotność, pustka, trudne relacje z innymi, brak poczucia bezpieczeństwa, destabilizacja, utrata sensu życia nie są dziś rzadkością. Ciężkie chwile o rozmaitym podłożu i przebiegu przeżywa mnóstwo ludzi.

Niezwykle ważne jest wtedy wsparcie drugiego człowieka, jednak nie zawsze bliscy są w stanie udzielić odpowiedniej pomocy. Często też, z różnych przyczyn (związanych np. z miejscem zamieszkania, brakiem mobilności, stanem zdrowia) nie ma możliwości, by osobiście udać się do terapeuty.

Idealnym rozwiązaniem jest wówczas psycholog online pomagający zdalnie w uporaniu się z problemami, odzyskaniu równowagi oraz podniesieniu komfortu życia. Profesjonalne wsparcie specjalisty można uzyskać poprzez internet, dlatego osoba potrzebująca pomocy nie musi nawet wychodzić z domu.

Spotkania konsultacyjne i psychoterapia za pośrednictwem technologii, bez osobistego kontaktu, to dość innowacyjne, ale skuteczne i coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego chętnie korzysta wiele osób. Psycholog online to również szansa na szybką interwencję i pomoc w razie nagłej, kryzysowej sytuacji.

Psycholog online – dla kogo?

Psycholog online to usługa dostępna dziś dla każdego, kto potrzebuje profesjonalnego wsparcia w trudniejszym momencie. Zakres i sposób działań specjalisty jest identyczny jak w przypadku tradycyjnej wizyty w gabinecie.

Po pomoc zgłaszają się przede wszystkim osoby zmagające się z depresją, stanami lękowymi, obniżonym nastrojem, poczuciem osamotnienia i wszelkiego typu problemami emocjonalnymi. Psycholog online wspiera również pacjentów nieradzących sobie ze stresem, a także rodziców mających wątpliwości lub kłopoty związane z wychowaniem dzieci.

Jak skorzystać?

Aby umówić się na wizytę u psychologa online, wystarczy wysłać wiadomość lub zadzwonić pod wskazany numer i poczekać na informację zwrotną. Następnie, w ustalonym terminie, należy połączyć się z terapeutą poprzez sieć internetową.

Do odbycia tego rodzaju wizyty konieczne jest jedynie sprawne łącze i sprzęt (laptop, tablet, telefon), a także ciche, kameralne miejsce, w którym nikt nie będzie zakłócał spokoju. Konsultacje i terapie najczęściej odbywają się w formie wideokonferencji przeprowadzanej za pośrednictwem komunikatora internetowego (np. Skype). Psycholog online udziela porad również poprzez wiadomości e-mail.

Zalety pomocy psychologicznej online

Powodów, dla których warto skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet, jest bardzo wiele. Przede wszystkim to w pełni profesjonalne wsparcie doświadczonych ekspertów, które na dodatek daje gwarancję stuprocentowej dyskrecji, poufności i prywatności.

Brak konieczności osobistego stawienia się w gabinecie pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także ograniczyć bariery związane z odczuwaniem stresu czy wstydu oraz bardziej otworzyć się przed drugą osobą.

Psycholog online jest też znacznie łatwiej dostępną formą pomocy niż spotkanie w tradycyjnej odsłonie. W razie nagłej potrzeby uzyskanie natychmiastowego wsparcia możliwe jest bez względu na aktualne miejsce pobytu.

Nie ma też konieczności, aby przerywać psychoterapię w momencie np. dłuższej podróży, wyjazdu zagranicznego, choroby. Psycholog online to również idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych lub mieszkających w mniejszych miejscowościach, z których dojazd do gabinetu jest utrudniony.

Dużą zaletą konsultacji i psychoterapii przez internet jest także większa elastyczność w zakresie terminów i godzin spotkań. Z psychologiem online można umówić się na dowolną porę, która nie będzie kolidowała z np. obowiązkami zawodowymi czy domowymi.

Szukaj też pomocy stacjonarnie:

Psycholog Pabianice

Psycholog Dłutów

Psycholog Łódź