Obecne tempo życia, stres, wygórowane ambicje i oczekiwania sprawiają, że coraz więcej osób potrzebuje pomocy specjalisty, aby odzyskać równowagę psychiczną i spokój oraz na nowo cieszyć się życiem. Jeszcze nigdy gabinety psychologów i psychoterapeutów nie były oblegane tak jak dziś. Z usług specjalisty korzystają nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież, które nie potrafią sobie poradzić z nadmiarem bodźców i dynamiczną, niestabilną rzeczywistością.

Zadzwoń 517 408 518

Lub napisz na anita.dura@psychologspokojnaglowa.pl

Więcej o mnie i moim doświadczeniu tutaj.

Gabinet Psychologiczny Spokojna Głowa

Warto rozmawiać o problemach z psychologiem

Osoby borykające się z trwającymi dłużej trudnościami powinny zasięgnąć porady psychologa, gdyż jego specjalistyczna wiedza, doświadczenie i kompetencje sprawiają, że jest to dużo skuteczniejsze wsparcie niż zwykła rozmowa z osobą bliską, która choć ma dobre intencje to nie ma wiedzy jak pokierować rozmową i jak podejść do problemu, aby go skutecznie rozwiązać lub oswoić.

Problemy bywają różne. Są takie, których oswojenie czy rozwiązanie przychodzi po jednej lub dwóch wizytach oraz dużo poważniejsze, gdzie konieczna staje się rozłożona w czasie psychoterapia, która pozwala na zmianę sposobu myślenia i oceny sytuacji. Dobry psychoterapeuta pomaga pacjentowi wypracować sposoby radzenia sobie z problemami, stresem i trudnymi wydarzeniami, uczy jak o nich myśleć, jak oswajać problemy i jak się z nimi konfrontować.

Psycholog i psychoterapeuta dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Dłutowie

Gabinet psychologiczny w Dłutowie dostosowany jest do potrzeb dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, którzy borykają się z problemami natury mentalnej. Grono wyspecjalizowanych psychologów i psychoterapeutów oferuje wsparcie osobom, które doświadczają kryzysu emocjonalnego oraz tym, którzy znajdują się w bardzo trudnym momencie życia (śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, depresja poporodowa, zawód miłosny).

W gabinecie psychologicznym w Dłutowie pomoc otrzymają rodzice borykający się z trudnościami w wychowaniu dzieci czy nastolatki zmagające się z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia). Gabinet psychologiczny w Dłutowie jest otwarty również dla osób, które mają problem z poczuciem własnej wartości, pewności siebie czy nadmiernie się stresują błahymi rzeczami.

Coraz częściej do gabinetu trafiają mali pacjenci, którzy z uwagi na zbyt wiele bodźców w otaczającej rzeczywistości mają problem z koncentracją i nauką, przechodzą okres buntu, miewają ataki agresji, mają problem z nawiązywaniem trwałych relacji z rówieśnikami lub nie radzą sobie z rozstaniem np. po zmianie miejsca zamieszkania. Przyjmujemy również dzieci, które są ofiarami rówieśników, są nękane, wyśmiewane oraz szykanowane, co może mieć tragiczne konsekwencje w niedalekiej przyszłości.

Kiedy warto zgłosić się do psychologa?

Nie zwlekajmy z wizytą w gabinecie psychologicznym, jeśli od dłuższego czasu nie potrafimy złapać równowagi, kiedy mamy uczucie, że problemy nas przytłaczają w sposób uniemożliwiający normalne, codzienne funkcjonowanie. Nie zwlekajmy również, kiedy nasze dziecko coraz gorzej radzi sobie w szkole czy w relacjach z rówieśnikami.

Zaniechanie pomocy specjalisty może mieć poważne konsekwencje w rozwoju dzieci oraz mocno wpłynąć na jego funkcjonowanie w społeczeństwie. Mitem jest obecnie to, że z pomocy psychologa korzystają wyłącznie osoby cierpiące na depresję, zaburzenia lękowe czy osoby, które mają myśli samobójcze. Obecnie największą grupą pacjentów są osoby z pozoru zdrowe, pracujące, mające rodziny, które czują się przytłoczone problemami życiowymi i nie do końca we właściwy sposób radzą sobie z emocjami.

Psycholog „Spokojna Głowa” – Gabinet Psychologiczny w Dłutowie
Ul. Polna 4 p. 9
Dłutów 95-081
517 408 518