Jestem psychologiem, psychoterapeutą uzależnień oraz terapeutą poznawczo-behawioralnym. Przechodzę również proces certyfikacji, aby uzyskać licencję.

Przychodząc na psychoterapię dostajesz dwóch ekspertów w jednym miejscu – siebie i mnie! Mam doświadczenie w pracy z uczuciami, które są ważną częścią każdej terapii.

Kiedy staram się pomagać ludziom, opieram się na wiedzy naukowej i doświadczeniu jako psycholog. W swojej pracy zazwyczaj skupiam się na jak najszybszym osiągnięciu wcześniej założonych celów, aby móc skuteczniej leczyć pacjentów potrzebujących pomocy.

Najważniejszym aspektem pracy jako psychologa jest umiejętność nawiązywania relacji opartej na zaufaniu z moimi pacjentami. Pozwala mi to lepiej ich zrozumieć i pomóc im, gdy zmierzą się ze swoimi lękami, wstydliwymi tematami lub podzielą się swoimi trudnościami życiowymi.

Zadzwoń 517 408 518

Lub napisz na anita.dura@psychologspokojnaglowa.pl

Więcej o moim doświadczeniu i o mnie – kliknij tutaj.

Gabinet Psychoterapeuty w Pabianicach

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersycie Łódzkim z tytułem specjalisty od psychoterapii uzależnień. Skończyłam także studia podyplomowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z dziedziny seksuologii, a obecnie jestem studentką Wrocławskiej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS.

Osoby, które borykają się ze stanami lękowymi, przeżywają skomplikowane stany emocjonalne oraz trudności życiowe, są zawsze mile widziane w moim gabinecie.

Pomagam także rodzinom, które mają w swoich szeregach osoby zmagające się z uzależnieniem. Niełatwe przeżycia zamierzchłych czasów często mają swoje odbicie w problemach teraźniejszych, które łatwiej pokonać razem podczas szczerych rozmów.

W dzisiejszych czasach trudno jest poradzić sobie z całym stresem w naszym życiu, a coraz więcej osób zaczyna odwiedzać psychologów, którzy pomagają im odzyskać równowagę psychiczną. Jest wielu specjalistów, którzy mogą zaoferować im pomoc w powrocie do szczęśliwej rutyny.

Z usług oferowanych przez psychologów korzystają nie tylko dorośli, ale także dzieci. Mogą pomóc młodym ludziom z takimi rzeczami, jak nadpobudliwość czy nieradzenie sobie ze zmieniającą się i mało stabilną rzeczywistością.

Niezwykle ważne jest, by porozmawiać z psychologiem o problemach, z którymi się borykasz

Osoby, które doświadczają długotrwałych problemów emocjonalnych powinny porozmawiać z psychologiem, ponieważ ich specjalistyczna wiedza, doświadczenie i kompetencje będą bardziej pomocne niż swobodna rozmowa z członkiem rodziny. Członkowie rodziny mogą nie wiedzieć, jak prowadzić taką rozmowę, ponieważ mają zbyt duży ładunek emocjonalny.

Problemy są różne. Niektóre osoby mogą potrzebować wizyty kontrolnej lub dwóch, aby rozwiązać problem, a inne mogą wymagać bardziej intensywnych sesji terapeutycznych, które trwają dłużej niż kilka wizyt. Tak czy inaczej, psychoterapia daje ci narzędzia do oceny niezdrowych sposobów myślenia i zmiany twojego spojrzenia na życie na lepsze.

Psychoterapeuta może nauczyć Cię radzenia sobie ze stresami, problemami i trudnymi zdarzeniami. Mogą pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi myślami i uczuciami, dzięki czemu możesz łatwiej konfrontować się z codziennymi wyzwaniami i sytuacjami.

Psychoterapeuta i psycholog dla dorosłych i młodzieży w Łodzi

Łódzki gabinet psychologiczny to świetna propozycja dla osób borykających się z problemami psychicznymi. Posiadamy placówkę zaprojektowaną specjalnie z myślą o potrzebach młodszych osób lub osób dorosłych, które mogą mieć problemy.

Wsparcie zapewnia grupa psychoterapeutów, którzy specjalizują się w określonych typach kryzysów. Są też dla osób, które są przytłoczone trudnymi chwilami w życiu (śmierć bliskich, uzależnienia, depresja) oraz oferują pomoc osobom z poważnymi zaburzeniami psychicznymi lub problemami z nadużywaniem alkoholu lub innych substancji odurzających.

W gabinecie psychologa w Łodzi udzielimy pomocy rodzicom borykającym się z wychowywaniem nastolatków zmagających się z zaburzeniami odżywiania.

Możesz również udać się do lokalnej poradni psychologicznej, jeśli masz problemy z pewnością siebie, poczuciem własnej wartości lub po prostu jesteś zestresowany drobiazgami.

Coraz częściej widzimy młodzież, które nie potrafią się skoncentrować z wielu powodów w pracy lub szkole i wykazują problemy, jeśli chodzi o naukę nowych umiejętności. Czasami mogą być zbuntowani lub agresywni. I może być im trudno nawiązać trwałe przyjaźnie z rówieśnikami.

Łódzki psycholog przyjmuje również osoby, które są szykanowane przez rówieśników, dyskryminowane lub naruszana jest ich prywatność. To wszystko może prowadzić do drastycznych konsekwencji w przyszłości.

Kiedy warto odwiedzić psychologa?

Jeśli minęło dużo czasu, odkąd czułeś, że twoje problemy przytłaczają cię do tego stopnia, że powstrzymują cię przed zrobieniem czegokolwiek, może to być coś więcej niż brak równowagi psychicznej. Zadzwoń do naszego gabinetu, umów się na rozmowę, aby sprawdzić, czy możemy Ci pomóc.

Aby rozwiązać poważne problemy w rozwoju młodego człowieka, ważne jest, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Jeśli tego nie zrobisz, może to mieć duży wpływ na ich przyszłość i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Mitem stało się, że tylko osoby cierpiące na zaburzenia lękowe, myśli samobójcze lub depresję korzystają z pomocy psychologa.

Obecnie najliczniejszą grupę pacjentów stanowią osoby, które wydają się być zdrowe, mają pracę i rodzinę, ale nie do końca właściwie potrafią radzić sobie z własnymi emocjami.

Psycholog “Spokojna Głowa” – Gabinet Psychologiczny w Łodzi
al. Tadeusza Kościuszki 80/82/301
90-437 Łódź
517 408 518

Krótka historia Łodzi

Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce pod względem liczby ludności i czwartym pod względem powierzchni.

Miasto Łódź na prawach powiatu w centralnej Polsce, jest jednocześnie siedzibą województwa łódzkiego, wschodniego powiatu łódzkiego i gminy Nowosolna, w 1945 r. była to tymczasowa siedziba władz państwowych.

Łódź początkowo była niewielką wsią w historycznych granicach ziemi łęczyckiej, rządzoną przez książęta łęczyckie. Z biegiem czasu Łódź zaczęła się rozwijać i stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłowym oraz ważnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym w Polsce.

Historia Łodzi w okresie przemysłowym

Pod koniec XIX wieku Łódź była jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast Europy. Rozwój przemysłu włókienniczego w XIX wieku uczynił z Łodzi jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Europie. Był to drugi co do wielkości ośrodek przemysłowy w Imperium Rosyjskim, po Sankt Petersburgu.

Historia Łodzi po II wojnie światowej

Dopiero po II wojnie światowej w Łodzi powstały pierwsze uczelnie. Dekretami władz państwowych z 24 maja 1945 r. powołano Uniwersytet Łódzki i Politechnikę Łódzką.

W 1945 r. powołano Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych i Państwowe Konserwatorium Muzyczne: w 1946 r. także utworzono Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną, która w 1982 r. została przemianowana na Akademię Muzyczną.

Akademia Medyczna powstała w 1949 roku jako oddzielny uczelnia powstała z odłączenia wydziałów stomatologicznego, farmakologicznego oraz lekarskiego od Uniwersytetu Łódzkiego.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, w mieście jest dziś wiele zabytków. W mieście zarejestrowanych jest ponad 350 takich obiektów, a w całej gminie jest ich prawie 2000.

Większość zabytków pochodzi z XIX i XX wieku. Znajdują się one w wielu znanych miejscach, np. ul. Piotrkowskiej, która jest główną i najbardziej znaną ulicą w Łodzi! Sama ulica jest również wymieniona w rejestrze zabytków.

Jedną z innych głównych atrakcji Łodzi jest też niezwykły pałac neobarokowy Izraela Poznańskiego, w tym także jego dawna przędzalnia (gdzie teraz znajduje się Hotel Andel’s) i inne zabudowania pofabryczne, na terenie których obecnie znajduje się sieć sklepów oraz miejsc rozrywkowych (Manufaktura).

Kompleks Scheiblerów zawiera przędzalnię na Księżym Młynie, która przypomina olbrzymi zamek oraz pałac Edwarda Herbsta, w którym mieści się obecnie Muzeum Sztuki. Można w nim obejrzeć jak prezentowały się wnętrza i wyposażenie łódzkie elity przemysłowej na przełomie XIX i XX wieku.