Jestem psychologiem, psychoterapeutą uzależnień i terapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie procesu certyfikacji.

Psychoterapia jest okazją do spotkania dwóch ekspertów. Jednym z nich jest klient, ze wszystkimi swoimi potrzebami i pragnieniami, a po drugiej stronie masz mnie jako specjalistę od uczuć i emocji.

Starając się pomagać ludziom, opieram się na wiedzy naukowej i doświadczeniu. Jako psycholog, moim celem jest zazwyczaj jak najszybsze osiągnięcie założonych celów, tak aby móc zapewnić bardziej efektywne leczenie pacjentom potrzebującym pomocy.

Uważam, że najważniejszym aspektem mojej pracy psychologa jest umiejętność nawiązywania z klientami relacji opartych na zaufaniu. Pozwala mi to lepiej ich zrozumieć i pomóc im, kiedy stają w obliczu swoich lęków, wstydliwych tematów lub po prostu dzielą się trudnościami w życiu.

Zadzwoń 517 408 518

Lub napisz na anita.dura@psychologspokojnaglowa.pl

Więcej o moim doświadczeniu i o mnie – kliknij tutaj.

Gabinet Psychoterapeuty w Pabianicach

Na Uniwersytecie Łódzkim uzyskałam tytuł z psychologii ze specjalizacją psychoterapia uzależnień. Studia podyplomowe na UAM w Poznaniu zaowocowały uzyskaniem tytułu z zakresu seksuologii, a obecnie studiuję także we Wrocławskiej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS.

Serdecznie zapraszam do kontaktu osoby zmagające się z lękami, trudnościami życiowymi, skomplikowanymi stanami emocjonalnymi czy uzależnieniami. Wspólnie możemy przepracować Twoje problemy i znaleźć dla Ciebie drogę ku lepszej przyszłości.

Oferuję również pomoc rodzinom osób uzależnionych w zmaganiu się z problemami, które często mają swoje źródło w dawnych czasach i niełatwych doświadczeniach.

Obecne tempo życia, stres, wygórowane ambicje i oczekiwania sprawiają, że coraz więcej osób potrzebuje pomocy specjalisty, aby odzyskać równowagę psychiczną i spokój oraz na nowo cieszyć się życiem. Jeszcze nigdy gabinety psychologów i psychoterapeutów nie były oblegane tak jak dziś. Z usług specjalisty korzystają nie tylko dorośli, ale również młodzież, które nie potrafią sobie poradzić z nadmiarem bodźców i dynamiczną, niestabilną rzeczywistością.

Warto rozmawiać o problemach z psychologiem

Osoby borykające się z trwającymi dłużej trudnościami powinny zasięgnąć porady psychologa, gdyż jego specjalistyczna wiedza, doświadczenie i kompetencje sprawiają, że specjalistyczna terapia jest dużo skuteczniejszym wsparciem niż zwykła rozmowa z osobą bliską, która choć ma dobre intencje to nie ma wiedzy jak pokierować rozmową i jak podejść do problemu, aby go skutecznie rozwiązać lub oswoić.

Problemy bywają różne. Są takie, których oswojenie czy rozwiązanie przychodzi po jednej lub dwóch wizytach oraz dużo poważniejsze, gdzie konieczna staje się rozłożona w czasie psychoterapia, która pozwala na zmianę sposobu myślenia i oceny sytuacji. Dobry psychoterapeuta pomaga pacjentowi wypracować sposoby radzenia sobie z problemami, stresem i trudnymi wydarzeniami, uczy jak o nich myśleć, jak oswajać problemy i jak się z nimi konfrontować.

Specjalista Psycholog i psychoterapeuta dla młodzieży i dorosłych w Pabianicach

Gabinet psychologiczny w Pabianicach dostosowany jest do potrzeb młodzieży oraz osób dorosłych, którzy borykają się z problemami natury mentalnej. Grono wyspecjalizowanych psychologów i psychoterapeutów oferuje wsparcie osobom, które doświadczają kryzysu emocjonalnego oraz tym, którzy znajdują się w bardzo trudnym momencie życia (śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, depresja poporodowa, zawód miłosny).

W gabinecie psychologicznym w Pabianicach pomoc otrzymają rodzice borykający się z trudnościami w wychowaniu nastolatków zmagających się z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia). Poradnia psychologiczna w Pabianicach jest otwarty również dla osób, które mają problem z poczuciem własnej wartości, pewności siebie czy nadmiernie się stresują błahymi rzeczami.

Coraz częściej do gabinetu trafiają mali pacjenci, którzy z uwagi na zbyt wiele bodźców w otaczającej rzeczywistości mają problem z koncentracją i nauką, przechodzą okres buntu, miewają ataki agresji, mają problem z nawiązywaniem trwałych relacji z rówieśnikami lub nie radzą sobie z rozstaniem np. po zmianie miejsca zamieszkania. Psycholog Pabianice przyjmuje również młodzież, która jest ofiarami rówieśników, jest nękana, wyśmiewana oraz szykanowana, co może mieć tragiczne konsekwencje w niedalekiej przyszłości.

Kiedy warto zgłosić się do psychologa lub poradni psychologicznej w Pabianicach?

Nie zwlekajmy z wizytą w gabinecie psychologicznym, jeśli od dłuższego czasu nie potrafimy złapać równowagi, kiedy mamy uczucie, że problemy nas przytłaczają w sposób uniemożliwiający normalne, codzienne funkcjonowanie. Nie zwlekajmy również, kiedy nastolatek coraz gorzej radzi sobie w szkole czy w relacjach z rówieśnikami.

Zaniechanie pomocy specjalisty może mieć poważne konsekwencje w rozwoju młodzieży oraz mocno wpłynąć na jego funkcjonowanie w społeczeństwie. Mitem jest obecnie to, że z pomocy psychologa korzystają wyłącznie osoby cierpiące na depresję, zaburzenia lękowe czy osoby, które mają myśli samobójcze. Obecnie największą grupą pacjentów są osoby z pozoru zdrowe, pracujące, mające rodziny, które czują się przytłoczone problemami życiowymi i nie do końca we właściwy sposób radzą sobie z emocjami.

Psycholog “Spokojna Głowa” – Gabinet Psychologiczny w Pabianicach, Stary rynek 3/4, 95-200 Pabianice, 517 408 518

https://www.google.com/maps?cid=14406511107175724620

Pomagamy pacjentom również z okolicznych miejsc:

95-200, 95-054, 95-082, 95-202, 95-204

Piątkowisko, Kudrowice, Górka Pabianicka, Szynkielew, Ksawerów, Wola Zaradzyńska, Bychlew, Rydzyny, Pawłówek, Pawlikowice, Terenin, Hermanów, Wymysłów Francuski, Chechło, Jutrzkowice, Karniszewice, Petrykozy, Rypułtowice, Lewityn

Pabianice są miastem znajdującym się w województwie łódzkim. Miasto to rozciąga się na równinie, a jego całkowity obszar to 32,99km kwadratowych.

Krótka historia Pabianic

Miasto to powstało prawdopodobnie na przełomie X i XI w., ponieważ właśnie z tego okresu pochodzi jego nazwa. Na samym początku osada była własnością księcia jednak w połowie XII została podarowana kościołowi krakowskiemu. Sytuacja miasta zmieniła się około XIV w, gdy umiejscowiona tam została siedziba zarządu dóbr ziemi sieradzkiej.

Wtedy to rozpoczęto starania o możliwości założenia miasta, jednak zostało to osiągnięte dopiero w XIV w. Z końcem XVI w miasto obejmowało dwa miasteczka i ponad 50 wsi, które były oddawane w dzierżawę zazwyczaj duchownym. W XVII miasto miało tylko 1100 mieszkańców, zabudowa miasta była wyłącznie drewniana, a mieszkańcy zajmowali się uprawą ziemi.

Pod koniec XVI miasto poprzez klęski żywiołowe zaczęło tracić na znaczeniu, a oprócz tego liczne wojny spowodowały, że stało się ono idealnym łupem dla oddziałów wojskowych. W związku z tym w XVIII miasto to zamieszkiwało już tylko 300 mieszkańców.

Dzięki nowym władzom po 1825 roku zaczęli pojawiać się nowi mieszkańcy, którzy doprowadzili do ponownego rozwoju miasta. W XIX w oprócz Polaków do Pabianic zaczęli przyjeżdżać również Żydzi i Niemcy. Po zakończeniu drugiej wojny światowej w mieście rozwinął się m.in. przemysł chemiczny, a miasto zostało odznaczone Orderem Sztandaru Pracy i klasy.

Ciekawostki o Pabianicach

  1. Herb Pabianic jest jednym z najstarszych symboli województwa łódzkiego.
  2. Dwór obronny kapituły krakowskiej jest najcenniejszym zabytkiem miasta.
  3. Najstarszym kościołem w Pabianicach jest kościół pw. św. Mateusza.
  4. W mieście znajduje się XIX wieczny, drewniany dom Tkacza.
  5. Symbolem Pabianic są Prządki.
  6. Rodziny z dziećmi najczęściej zaglądają do MOSiR, który przez lata zmienił się nie do poznania.

Wybierając się do Pabianic oprócz wymienionych wcześniej zabytków warto zajrzeć również do rezerwatu „Duża Woda” znajdującym się w lesie Karolewskim oraz do osady rybackiej „Sereczyn”.